Bazdasht بازداشت:اخبار ورود و خروج زندان ها و بازداشت گاه ها
  بازداشت:اخبار ورود و خروج زندان ها و بازداشتگاه ها
صفحه اصلی خبرهای ثبت شده توسط شما ثبت خبر توسط شما درباره بازداشت
   Bazdasht بازداشت:اخبار ورود و خروج زندان ها و بازداشت گاه ها
حمایت(1044)

گزارشات(299)

زندانها(320)

بیانیه(68)

عفو(14)

اعتراض(56)

مجهول المکان(115)

خودکشی(30)

خاطرات(38)

آزادی موقت(215)

تبرئه(9)

فرار(17)

قتل(4)

ملاقات(10)

تهدید(14)

نامه ها(340)

اعتصاب(574)

احضار(232)

خانواده(77)

پرونده(980)

سلامت(404)

تبعید(26)

آزادی(356)

بازداشت(956)

حقوق بشر(207)

انتقال(295)

مرخصی(211)

اعدام(648)

بیوگرافی(29)

وفات(47)

صدمات(975)

بخشش(57)

اجازه تماس(1)

  
منبع: سحام تعداد بازدید:   2712 زمان ثبت:   11:27:01 1395-04-28
وضعیت جسمانی شهرام احمدی زندانی اهل سنت، وخیم گزارش شده است
به گزارش بازداشت به نقل از سحام شهرام احمدی زندانی سیاسی محبوس در زندان رجایی‌شهر کرج در حالی هشتمین سال زندان خود را سپری می‌کند که از درد شدید در تنها کلیه‌اش رنج می‌برد و از اعزام او به بیمارستان ممانعت به عمل آمده است. این در حالی است که کلیه دیگر شهرام به هنگام بازداشت مورد اصابت گلوله قرار گرفت و به همراه قسمت‌هایی از روده وی طی عمل جراحی در روزهای ابتدایی بازداشت از بدن وی خارج گردید.

شهرام احمدی در تاریخ ۶ اردیبهشت ۸۸ توسط ماموران امنیتی بازداشت و طی مدت حبس هفت ساله خود از مرخصی بی‌بهره و هم اکنون نیز در زندان رجایی‌شهر کرج از حق مکالمه تلفنی و ملاقات محروم است.

احمدی بیش از سه سال است که با خانواده خود ملاقات حضوری نداشته و این در حالی است که او بیش از هفت سال را در زندان گذرانده است. احمدی به تازگی در زندان ازدواج کرده و همسر وی هم‌چنان پیگیر شرایط او و تلاش برای رهایی شهرام احمدی از حکم اعدام است.

احمدی به هنگام بازداشت غیر از جراحت ناشی از شلیک گلوله، به شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفت و بینی‌اش نیز شکسته شد.

وی در ۱۱ مهر ۱۳۹۰ در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران توسط مقیسه در دادگاهی چند دقیقه‌ای و بدون اجازه دفاع از خود، به اتهام محاربه به اعدام محکوم گردید و در تاریخ ۱۲ تیر ۱۳۹۲ پرونده وی به دیوان عالی کشور ارجاع شد. حکم پرونده شهرام احمدی در ۷ مرداد ۱۳۹۲ از سوی دیوان‌عالی کشور نقض و جهت بررسی مجدد به شعبه ۲۷ دادگاه انقلاب تهران برگردانده شد. وی در تاریخ ۱۷ مهرماه ۱۳۹۲ به سلول‌های انفرادی بند ۲۴۰ منتقل و نهایتا پس از یک دوره اعتصاب غذا به بند ۳۵۰ اوین انتقال داده شد. شهرام احمدی در تاریخ ۲۶ اسفند ۱۳۹۲ مجدد به زندان رجایی‌شهر کرج منتقل و هم اکنون در سالن ۱۰ همین زندان حبس خود را سپری می‌کند.

دیوان‌عالی کشور در تاریخ ۱۵ مرداد ۱۳۹۴ حکم اعدام وی را نقض نمود اما در ۱۰ مهر همین سال حکم اعدام وی مجددا توسط مقیسه صادر شد. در نهایت در ۴ آبان سال ۱۳۹۴ حکم اعدام شهرام احمدی در دیوان‌عالی کشور تایید و به اجرای احکام اوین ارسال شد.

بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل در گزارش پایان سال ۹۴ خود با اشاره به پرونده شهرام احمدی، از این پرونده با عنوان یکی از موارد پر ابهام در دستگاه قضایی ایران یاد کرده است.

از سوی دیگر ، خانواده شهرام احمدی نیز از آسیب‌های جدی پس از بازداشت وی در امان نمانده‌اند. برادر کوچک او، بهرام احمدی که در همان سال ۸۸ بازداشت شده بود، به منظور فشار بیشتر بر شهرام و در حالی که در زمان بازداشت کمتر از ۱۸ سال سن داشته، در تاریخ ۷ دی ۱۳۹۰ در زندان قزل‌حصار کرج اعدام شد.

هم‌چنین در سال ۸۸ خانواده شهرام و بهرام احمدی با فروش دارایی‌های خود به مبلغ ۷۰ میلیون تومان و پرداخت همه مبلغ به فردی که خود را وکیل معرفی کرده بود و ادعای ممانعت از صدور حکم را داشت، درصدد نجات جان فرزندان خود بر آمدند. بعدها دانستند آن فرد از ماموران امنیتی بوده و نزدیک شدن‌اش به خانواده احمدی نیز جزئی از پروژه آنان جهت آسیب بیشتر رساندن به وی بوده است.

خانواده احمدی (مادر و خواهر) در تاریخ ۱۲ تیرماه ۱۳۹۲ درست در همان تاریخی که پرونده به دیوان‌عالی کشور ارجاع گردید، پس از بازگشت از ملاقات با وی دچار سانحه رانندگی شده و خواهر وی به دلیل ضربه مغزی قدرت تکلم خود را از دست داد، مادر این زندانی هم که بعد از اعدام بهرام احمدی به ضعیف و رنجور شده بود، پس از این تصادف هرگز سلامتی خود را به‌دست نیاورد و تاکنون نیمی از بدنش فلج و قدرت بازیابی حافظه‌اش را نیز از دست داده است.

در ۱۳ دی‌ماه ۱۳۹۲ تنها کلیه شهرام احمدی و روده‌های او دچار عفونت شد و همچنان با وجود مشکلات طاقت‌فرسای جسمی از اعزام وی به بیمارستان و حتی معاینه توسط پزشک نیز ممانعت به عمل می‌آید. احمدی با بیماری‌های صعب العلاجی دست و پنجه نرم می‌کند و با استناد به مواد قانونی پذیرفته شده در جمهوری اسلامی، مسئولین موظف به اعزام وی به بیمارستان و اعطای مرخصی پس از درمان به او می‌باشند.

علاوه بر شکنجه‌های انجام شده در طول دوران بازداشت، شهرام احمدی زمان طولانی از مدت حبس خود را در سلول‌های انفرادی گذرانده است.

۱۲ ماه انفرادی در زندان سنندج، ۲۱ ماه انفرادی در زندان زنجان و ۴۰ روز انفرادی در زندان اوین (جمعا ۳۴ ماه) زمانی است که وی از تاریخ بازداشت خود در شرایط نگهداری ایزوله گذرانده است. وی بارها نیز تهدید به اجرای حکم اعدام شده است.

احمدی زمانی که در سلول‌های انفرادی بند ۲۴۰ در شرایط نامساعد نگهداری می‌شد، روزانه تنها یک وعده غذا در اختیار داشت و ماموران هر صبح‌گاه به منظور اجرای حکم اعدام، وی را از سلولش خارج و با ایجاد فضای رعب و وحشت، قصد بر هم زدن آرامش روانی وی را داشتند. همچنین پس از انتقال به بند ۳۵۰ اوین، وی به همراه تعدادی دیگر از زندانیان عقیدتی (سنی) محکوم به اعدام، بارها توسط بازجوی وزارت اطلاعات (سربازجو داوری) در اتاق‌هایی جداگانه مورد بازجویی، اهانت و شکنجه روانی قرار می‌گرفتند و تهدید به اجرای حکم اعدام می‌شدند.

بر اساس آخرین اخبار ، وضعیت جسمی شهرام احمدی «وخیم» است و وی از عفونت روده و کلیه رنج می‌برد. از آنجایی که وی یکی از کلیه‌های خود را در تیراندازی حین بازداشت از دست داده، وضعیت او «نگران کننده» گزارش شده است.

تعدادی از زندانیان سیاسی بند ۱۲ زندان رجایی‌شهر کرج هم طی نامه‌ای در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۳ خواستار لغو حکم اعدام شهرام احمدی شدند.

خالد حردانی، شاهرخ زمانی، سعید ماسوری، صالح کهندل، افشین حیرتیان، محمد بنازاده امیرخیزی، میثاق یزدان‌نژاد و حمیدرضا برهانی امضاءکنندگان این نامه بوده‌اند.

آمار اعدام‌های عقیدتی و سیاسی و بازداشت‌های خودسرانه در طی سالیان گذشته نشان داده که جمهوری اسلامی از هیچ آزاری نسبت به قومیت‌ها و گرایشات مذهبی کوتاهی نمی‌کند.

اتهام شهرام احمدی همکاری در ترور محمد شیخ‌الاسلام امام جمعه سنندج می‌باشد که وی این اتهام را نپذیرفته است. شهرام احمدی در حالی به اتهام این ترور در زندان به سر می‌برد که پنج ماه پیش از ترور شیخ الاسلام بازداشت و در زمان ترور در زندان بوده است. وی اتهام اقدام مسلحانه‌ را نیز نپذیرفته و طی نامه‌‌هایی از زندان، این اتهامات را ساختگی خوانده است.

شهرام احمدی با استناد به ماده ۱۸۳ با اتهام محاربه به اعدام محکوم شده است؛ ماده‌ای که در حال حاضر از قوانین کشور حذف و بر این اساس حکم اعدام وی از نظر قانونی باید لغو شود.
تعداد همدردی=0
 نظرات:
Bazdasht بازداشت:اخبار ورود و خروج زندان ها و بازداشت گاه ها
   Bazdasht بازداشت:اخبار ورود و خروج زندان ها و بازداشت گاه ها
Bazdasht.comبیشترین همدردی

زینب سکانوند در زندان ارومیه اعدام شد

نگرانی‌ در مورد سلامتی نازنین زاغری و بی‌توجهی دولت بریتانیا

ﺁﺧﺮﯾﻦ ﺷﻌﺮ ﻣﺤﻤﺪﺭﺿﺎ ﻋﺎﻟﯽ ﭘﯿﺎﻡ (ﻫﺎﻟﻮ) ﺍﺯ ﺩﺍﺧﻞ ﺯﻧﺪﺍﻥ

چشمان من کمر سوخته‌شده و بدن دِشنه‌خورده پدرم را دید، چشمان من انگشتان شکسته‌شده و آرنج آویزان عمویم را دید

بیو گرافی شهنام گلشنی مدیر سایت مثقال

مهوش ثابت زندانی بهایی از فائزه هاشمی می گوید

ادمین کانال تلگرامی اصلاحات نیوز بازداشت شد

فاطمه حقیقت‌جو: برای خواهرم، اتهام امنیتی عنوان شده و مسئول بازداشت او، سپاه است

اعتصاب غذای فرشید ملک زاده

قدریه قادری روزها را با رنجهای بیماری در زندان میشمارد
بیشترین بازدید

چشمان من کمر سوخته‌شده و بدن دِشنه‌خورده پدرم را دید، چشمان من انگشتان شکسته‌شده و آرنج آویزان عمویم را دید

ساختار كلی تشكیلات وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران

مهوش ثابت زندانی بهایی از فائزه هاشمی می گوید

گزارش تصویری از دیدار بانو مهوش شهریاری ( ثابت ) با تنی چند از فعالان مدنی

بیو گرافی شهنام گلشنی مدیر سایت مثقال

آتش زدن و بریدن زبان به گناه ایمان به دیانت بهایی

وضعیت وخیم دو شهروند بهایی در زندان اصفهان

بازداشت تاجر موفق بهایی به همراه دخترش در شیراز

مونا به خاطر سن و سال کمش، آن روز آخرین نفر در صف حلق آویز شدن بود تا فرصت دیگری برای ‏توبه کردن داشته باشد

افزایش چهل درصدی تعداد زندانیان بهایی تنها در پنج روز
آخرین بازدید

وضعیت جسمانی شهرام احمدی زندانی اهل سنت، وخیم گزارش شده است

بازداشت فعالان رسانه‌ای و سکوت دولت؛ جدال یا همکاری نهادهای اطلاعاتی موازی؟

ادامه دستگیری فعالان سیاسی و مدنی؛ مدیر مسئوول مجله گفتگو بازداشت شد

صلاح الدین خدیو روزنامه نگار مهابادی با وثیقه ۳۰۰ میلیونی آزاد شد

گوترش: مجازات اعدام جایگاهی در قرن ۲۱ ندارد

نه اعدام حذف می‌شود و نه موادمخدر دولتی توزیع

بازداشت ۱۲۰ نفر در یک پارتی شبانه در شرق تهران

اعدام سه زندانی در زندان مرکزی خرم آباد

اطلاعات اشنویه چهار تن را به ظن سیاسی بازداشت کرد

سرنوشت رسول سلطانی‌آذر یک شهروند بازداشتی مبهم است
آخرین نظرات

اگر اتهامات واهی هست، چرا من رو نمیگیرن؟ چرا هزاران یا م...

حاج ناصر طلوعی بسیار انسان شریفی هست وهمیشه دنبال حل مش...

داداشی ایشالا آزادیت

با امتنان از خانم مهر انگیز کار که با مهر مبادرت به کاری ...

آنها همچنان ما را سرکوب میکنند و ما با تکیه بر آموزشهای ...

نمیدونم چی بگم امامدتها قبل پسرفامیلمون موتوری دزدی نا...

سلام این ننگ را به جامعه اهل سنت باید تسلیت گفت

هموطنان عزيز سلام .سخني کوتاه با عاشقان شهدا با عاشقان ا...

بخودت بیاازتاثیر گذاران مفلوک خوددوری کن بیخودی رابیشت...

سلام آقای گلشنی از خاطرات اقامتتان در شهرستان ساوه برای...